PORADENSTVÍ SOCIÁLNÍ, PEDAGOGICKÉ A PSYCHOLOGICKÉ

V našem Rodinném centru nabízíme základní poradenství v oblasti sociální a psychoterapeutické péče v rámci časů OTEVŘENÝCH HEREN, lze se domluvit i na jiných časech.

Pro poradenskou činnost máme určené především středeční odpoledne od 14 do 18 hodin, kde provoz OTEVŘENÉ HERNY zajišťuje vedoucí centra Mgr. Pavlína Havlová.

Pokud řešíte nelehkou životní situaci a potřebujete poradit, poskytnout odbornou poradenskou konzultaci či si jen o problému popovídat, můžete nás kontaktovat a domluvit si individuální konzultaci.

Můžeme Vám pomoci urovnat si, v čem je problém, popř. Vás nasměrovat na střediska a centra, která budou vhodná pro Vaše potřeby.

 

Tým našeho Rodinného centra je tvořen mnoha odborníky na poradenství a konzultační činnost:

Vedoucí centra Mgr. Pavlína Havlová má výcvik psychoterapeutický, sociální intervence, krátké rodinné terapie a úvod do supervize pomáhajících profesí. Je dlouholetý dobrovolník YMCA, kde pracovala jako asistent a koordinátor Společenství Víry a Světla (společenství sdružující rodiny s mentálně postiženými dětmi - více viz webové stránky Víry a Světla). Několik let pracovala s dospívajícími z dětských domovů. 

 

Odborníci vedou naše otevřené herny, kroužky a kurzy:     

Mgr. Kateřina Neubauerová -  sociální pedagog s výcvikem v terapii pevným objetím podle etiky PhDr. Jiřiny Prekopové,  lektorka  preventivních výchovně - vzdělávacích programů ,,Růst lásky v rodině", čili výchova láskou podle etiky PhDr. Jiřiny Prekopové, lektorka kurzů šátkování s dlouholetou praxí zejména individuálního šátkového poradenství s aspekty podpory a poradenství v rané péči o miminko. Více na  www.katkaen.cz. 

Pedagogicko-psychologické poradenství

Bc. Mgr. Renata Hromková a Mgr. Renata Koudelová (speciální pedagog) - učitelky ve školičce Sovička.

Poradenství je poskytováno obvykle po skončení školičky Sovičky nebo po dohodě.

 

Ostatní sociální služby v našem Rodinném centru:

Odborná knihovna - zahrnující knihy z mnoha oblastí (pedagogika, vývojová psychologie, výchova a péče o dítě, dětská literatura a další). 

 

Skříň na oblečení a hračky - v předsíni učebny je připravená skříň, kam lze přinášet obnošené oblečení, boty (především dětské a dámské velikosti) a hračky. Vše prosíme neroztrhané a vyprané. Pokud chcete oblečení přinést nebo si nějaké vybrat, přijďte v časech OTEVŘENÉ HERNY.

WIFI připojení zdarma.

 

„Tyto aktivity jsou podpořeny z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV - projekt: RC YMCA – podpora přirozených procesů v rodině". 

Proto jsou tyto aktivity bezplatné.